Zmiany w PPK od 4 czerwca

Michał Szynwelski

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu,  specjalność rachunkowość i skarbowość. 

4 czerwca 2022 r. na mocy nowelizacji ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (Ustawa o PPK) wchodzą w życie istotne zmiany. W niniejszym artykule omówimy te najistotniejsze.

Udostępnij:

4 czerwca 2022 r.  na mocy nowelizacji ustawy  o pracowniczych planach kapitałowych (Ustawa o PPK) wchodzą w życie istotne zmiany. W niniejszym artykule omówimy te najistotniejsze, wchodzące w życie już z początkiem czerwca.

Umowa o prowadzenie PPK jeszcze szybciej

Najisotniesza zmiana, to możliwość dołączenia do PPK już po 14 dniach od zatrudnienia. Dotychczas pracodawca mógł zawrzeć umowę o prowadzenie PPK w imieniu i na rzecz osoby zatrudnionej po upływie trzeciego miesiąca zatrudnienia. Teraz umowa o prowadzenie PPK może być zawarta już po upływie 14 dni od zatrudnienia, ale nie później niż do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin 3 miesięcy zatrudnienia.

Zmiany w PPK od 4 czerwca

Pozostałe zmiany wchodzące w życie od 4 czerwca 2022 roku:

PPK i kolejne zmiany w listopadzie

Nowelizacja Ustawy o PPK wprowadza również istotną zmianę w procesie korekt nienależnych wpłat do PPK . Ta i pozostałe zmiany zostaną wprowadzone od 21 listopada 2022 r.

Zespół Smart-You zaprasza do zapoznania się z pełnym wykazem zmian w przepisach dotyczących PPK wraz z komentarzem (tabela z rejestrem zmian).

Zaglądaj do nas i bądź na bieżąco

Polecamy także

Kalendarz księgowo-kadrowy

Poniżej prezentujemy Państwu kalendarz kadrowo księgowy przygotowany przez naszych ekspertów. Kalendarz dotyczy miesiąca sierpnia 2022.  Zobacz kalendarz

Mama w pracy

Aktualne regulacje prawne zezwalają na legalną prace migrantów na terenie naszego kraju. W związku z nowymi przepisami mają oni obecnie otwarty dostęp do rynku pracy, znika kwestia oświadczeń o zatrudnieniu cudzoziemca.

Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń

Kalkulator wynagrodzeń Kalkulator wynagrodzeń to jedna z najczęstszych fraz pojawiająca się w wyszukiwarce internetowej. Warto zainteresować się tym tematem, gdy jesteśmy osobami, które zatrudniają pracowników