Zmiany w PPK od 4 czerwca

4 czerwca 2022 r. na mocy nowelizacji ustawy o pracowniczych planach kapitałowych (Ustawa o PPK) wchodzą w życie istotne zmiany. W niniejszym artykule omówimy te najistotniejsze.

Udostępnij:

4 czerwca 2022 r.  na mocy nowelizacji ustawy  o pracowniczych planach kapitałowych (Ustawa o PPK) wchodzą w życie istotne zmiany. W niniejszym artykule omówimy te najistotniejsze, wchodzące w życie już z początkiem czerwca.

Umowa o prowadzenie PPK jeszcze szybciej

Najisotniesza zmiana, to możliwość dołączenia do PPK już po 14 dniach od zatrudnienia. Dotychczas pracodawca mógł zawrzeć umowę o prowadzenie PPK w imieniu i na rzecz osoby zatrudnionej po upływie trzeciego miesiąca zatrudnienia. Teraz umowa o prowadzenie PPK może być zawarta już po upływie 14 dni od zatrudnienia, ale nie później niż do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin 3 miesięcy zatrudnienia.

Zmiany w PPK od 4 czerwca

Pozostałe zmiany wchodzące w życie od 4 czerwca 2022 roku:

PPK i kolejne zmiany w listopadzie

Nowelizacja Ustawy o PPK wprowadza również istotną zmianę w procesie korekt nienależnych wpłat do PPK . Ta i pozostałe zmiany zostaną wprowadzone od 21 listopada 2022 r.

Zespół Smart-You zaprasza do zapoznania się z pełnym wykazem zmian w przepisach dotyczących PPK wraz z komentarzem (tabela z rejestrem zmian).

Zaglądaj do nas i bądź na bieżąco

Polecamy także

Kalendarz księgowo kadrowy

Kalendarz księgowo-kadrowy na listopad

Kolejny miesiąc z rzędu prezentujemy Państwu przydatny kalendarz księgowo-kadrowy. Mamy także nadzieję, że taka forma prezentacji najważniejszych dat związanych ze składkami i podatkami jest czytelna