Zmiany w Kodeksie Pracy opóźnione!

Zmiany związane z tzw. work life – balance w Kodeksie Pracy, które miały wejść w życie 02.08.2022 r. zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.

Udostępnij:

Zmiany związane z tzw. work life – balance w Kodeksie Pracy, które miały wejść w życie 02.08.2022 r.  zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.

Powodem opóźnień są trwające prace nad nowelizacją przepisów.

Jaki jest etap pracy nad nowymi przepisami?

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy został skierowany do Sejmu na początku czerwca 2022 roku i nadal jest w trakcie prac legislacyjnych. Na chwilę obecną zakończył się dopiero etap konsultacji międzyresortowych, co potwierdza brak możliwości przejścia przez całą ścieżkę legislacyjną projektu w terminie wymaganym przez Unię Europejską. Celem powyższych zmian jest wdrożenie do porządku prawnego naszego kraju dwóch unijnych dyrektyw w zakresie dyrektywy rodzicielskiej oraz dyrektywy o przejrzystych i przewidywalnych warunkach pracy w Unii Europejskiej.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wiceszefa resortu rodziny i polityki społecznej przewidywany termin wdrożenia unijnych dyrektyw to 1 stycznia 2023 roku.

Zaglądaj do nas i bądź na bieżąco

Polecamy także

Kalendarz księgowo kadrowy

Kalendarz księgowo-kadrowy na listopad

Kolejny miesiąc z rzędu prezentujemy Państwu przydatny kalendarz księgowo-kadrowy. Mamy także nadzieję, że taka forma prezentacji najważniejszych dat związanych ze składkami i podatkami jest czytelna