Wymiar czasu pracy w 2022

Udostępnij:

kalkulator

Bez względu na system czasu pracy oraz na dni i godziny, w jakich pracownik wykonuje pracę - każdy ma taki sam wymiar czasu pracy w okresie rozliczeniowym. Prawidłowe rozplanowanie czasu pracy - zarówno w ramach stałego rozkładu, jak i zmiennych harmonogramów czasu pracy - zawsze powinno zaczynać się od prawidłowego ustalenia wymiaru.

Najbardziej pracowity miesiąc to marzec, w którym przepracujemy aż 23 dni co w przeliczeniu na pełny etat daje 184 godziny. Najmniej godzin pracy przypada w styczniu. W tym miesiącu przepracujemy jedynie 152 godziny.

Jak obliczyć wymiar czasu pracy?

Sposób obliczania wymiaru czasu pracy została określona w art. 130 Kodeksu pracyWymiar czasu pracy w danym okresie rozliczeniowym ustala się:

  • mnożąc 40 godzin przez liczbę pełnych tygodni, które występują w przyjętym okresie rozliczeniowym,
  • kolejno dodając do otrzymanej liczby godzin iloczyn 8 godzin i liczby „dni wystających” poza pełne tygodnie występujące w okresie rozliczeniowym,
  • następnie odejmując 8 godzin za każde święto jakie wystąpiło w innym dniu niż niedziela w czasie trwania okresu rozliczeniowego.

Ile będziemy pracować w 2022 roku?

Ile jest godzin do przepracowania w poszczególnych miesiącach? Skorzystaj z przygotowanej przez zespół SMART-YOU tabeli.
Pobierz tabelkę z wymiarem godzin pracy.

Zaglądaj do nas i bądź na bieżąco

Polecamy także

Kalendarz księgowo kadrowy

Kalendarz księgowo-kadrowy na listopad

Kolejny miesiąc z rzędu prezentujemy Państwu przydatny kalendarz księgowo-kadrowy. Mamy także nadzieję, że taka forma prezentacji najważniejszych dat związanych ze składkami i podatkami jest czytelna